Okulda Yaşam

Sık Sorulan Sorular


İlkokul birinci sınıflarda oryantasyon eğitimi nasıl yapılır?

Oryantasyon eğitimi, eğitim ve öğretim yılının başladığı tarihten bir hafta önce başlar. Sınıfları belirlenen öğrencilerimiz, öğretmenleri ve arkadaşlarıyla tanışır. Oryantasyon eğitiminde, öğrenciler okulun bölümlerini gezerler; beceri geliştirici etkinlik ve akademik çalışmalara katılırlar.


Nar Oklullarında  sınıflar kaçar kişiliktir?

Okulumuzda sınıflar ortalama 15 kişi olup maksimum 18 kişiliktir.

  
Ulaşım hizmeti nasıl sağlanır ve hizmet bedeli ile ilgili koşullar nelerdir?

Rehber öğretmenlerin bulunduğu okul servisimiz vardır. Servis saatleri ve ücretleri her eğitim-öğretim yılının başında belli olmaktadır. Öğrenci servisleriyle ilgili tüm işlemler kayıtların başladığı ilk günden itibaren okulda bulunan sekreterlik bölümünde yapılmaktadır.


Yemek hizmeti nasıl sağlanmaktadır?

Nar Okullarında yemeklerimiz kendi aşçımız tarafından yapılmaktadır. Kullanılan malzemeler günlük olarak temin edilmektedir.

Aylık yemek listeleri, diyetisyenler tarafından hazırlanmakta ve okul yönetimi tarafından incelenmektedir. Öneriler doğrultusunda gerekli değişiklikler yapıldıktan sonra listeler kesinleşmekte, velilere gönderilmekte ve personele dağıtılmaktadır.
 
Eğitim ve öğretim yılı içinde velilerle nasıl iletişim sağlanır?

Velilerimiz ihtiyaç duydukları zaman okulu arayıp bilgi ve randevu alabilirler. Onun dışında senelik olarak her eğitim ve öğretim yılında birinci ve ikinci yarıyılda birer kez olmak üzere yapılan “Genel Veli Bilgilendirme Toplantıları” yapılmaktadır.

İngilizce öğretim programı hakkında bilgi verir misiniz?
    
İngilizce dersi tüm dil öğretim teknikleri kullanılarak sınıf içerisinde her öğrencinin farklı öğrenme şekli olduğu düşünülerek şarkılar, danslar, oyunlar, rol oyunları, hikâye söyleme, drama, mimikler, jestler içeren yöntemler sınıftaki teknik donanımlar ile  öğretilir.

Başlıca amaçlarımız ise “Yabancı dil öğrenmek bir eğlencelidir” fikrini ve böylece yabancı dil öğretimine başarılı bir başlangıç yaptırtmak. CEFR (The Common European Framework of Reference for Languages – Avrupa Dilleri Öğretimi Ortak Çerçeve Programı) müfredatları çerçevesinde İngilizceyi anlama, konuşma, okuma ve yazma boyutunda öğrencileri bilinçlendirmek ve  hazırlamaktır.

Okulumuzda İngilizce dersi ile ilgili gelişim programlarını destekleyerek kaliteli eğitime verdiği önemi göstermektedir.


Okulun ders başlangıç ve bitiş saatleri nedir?


Sabah 09.00’da ilk ders saati zili çalar. 8 ders saati eğitim verilir ve saat 16.10’da ders biter. 16.30-18.00 saatleri arasında isteğe bağlı etüt çalışmaları devam eder.


 

  (0312) 386 05 25 (pbx)      bilgi@narokullari.com